за нас

за нас

Aobang Imp. & Exp.Co., ООД. е основана во 2006 година, кој се наоѓа во провинцијата Хебеј Shijiazhuang град. По 10 години на развој, ние имаме свои три фабрики и нашите производи главно се состојат од четири големи серија: Декорација (стаклени џамлии / Стакло камења, стакло песок, камен, акрилик, хидрогел монистра), Спорт и отворено слободно време производи (Petanque / boules , шатор, сонцето чадор, чадорот градина), градежни материјали (метални украси / производи од ковано железо, Дијамант виде ножот), храна сад и чаши книга. Нашите производи се продаваат добро во повеќе од 50 земји и региони низ целиот свет. Ние може да се произведуваат производи во согласност со барањата на клиентите, да обезбеди еден-стоп услуга и еден-на-еден сервис за нашите клиенти од почеток до крај, како што се дизајн на производи, производство и конечната контрола на квалитетот. Со интегрирана капацитети за производство, напредна технологија и професионално искуство, имаме силна доверба, за да ви овозможи со најмодерни производи со висок квалитет и конкурентна цена.

Инфо за компанијата

Член од: 2016

Бизнис Тип: Производител, трговски друштва

Бизнис Опсег:  Спортинг стоки и рекреација резерви , ограда , Скалила и делови за скалила

Производи / услуги:  Стаклени џамлии , акрилик монистра , хидрогел монистра , декоративни камења , Petanque / boules , метални украси

Број на вработени: 101 ~ 200

Капитал (во милиони САД $): 1.000.000 јени

Година на формирање: 2006

Сертификат: CE, ISO9001

Адреса на компанијата: Rm.1012, Zhongyuan зграда, No.368, ул Youyi Северна, Shijiazhuang, Хебеј, Кина.

трговски капацитети

Годишен обем на продажба (во милиони САД $): US $ 5 милиони - US $ 10 милиони

Годишен Набавка волумен (милиони САД $): US $ 5 милиони - US $ 10 милиони

Извоз Процент: 91% - 100%

Главни пазари: во светот

капацитет за производство на

Број на производни линии: Над 20

Број на R & D персоналот: 5 -10 Луѓе

Број на КК кадар: 11 -20 Луѓе

OEM услуги: Да

Фабрика Големина (sq.meters): 30, 000-50, 000 квадратни метри

Фабрика Локација: 1-3, Gaomei патот, Nanying Inductrial област, област Gaocheng, Shiajiazhuang, Хебеј, КинаWhatsApp Онлајн Chat!